canlı destek
Türkçe Yeterlik (Muafiyet) Sınavı Duyurusu

 
TDAE-Türkçe Öğretim Birimin tarafından düzenlenen, başarılı olan adayların C1 düzeyine denk yeterlik belgesi sahibi olacağı Türkçe Yeterlik (muafiyet) sınavlarının tarih, saat ve yerleri aşağıda belirtilmiştir.
 
Sınav tarihleri ve saatleri:
 12 Ekim 2020 Pazartesi, saat 10.00
 19 Ekim 2020 Pazartesi, saat 10.00
 
Sınav yeri:
 Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü derslikleri
 
Sınava başvurusu için adayların pasaportlarını ve aşağıda belirtilen hesap numarasına 400 TL sınav ücreti  yatırıldığını gösteren banka dekontunu, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğine (ilgili kişiler Hale Deniz veya Gözde Vardar) iletmelidirler.
 
Çevirimiçi (online) başvuru için tobir@mail.ege.edu.tr adresine adayların kişisel bilgilerini içeren pasaport sayfalarının görüntüsünü ve banka dekontunu göndermelidirler. (Çevirimiçi/online süreç sadece başvuru içindir. Sınavlar dersliklerde, yüz yüze yapılmaktadır.)
 
Yüz yüze başvurularda başvuru esnasında, çevirimiçi (online) başvurularda sınavdan önce adayların Sınav Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Çevrimiçi (online) başvuru yapanların belge teyidi bu esnada yapılacağından adayların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve sınavdan en geç yarım saat önce (saat 09:30da) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğinde bulunmaları gerekmektedir.   
 
Hesap Adı: Ege Üniversitesi Rektörlüğü DSS
IBAN: TR63 0001 0014 4607 2168 9350 56
 
Açıklamalar
  • adayların HES kodu almış olmaları,
  • sınavlara maske ile gelmeleri,
  • sınav salonlarına girişlerinde ellerini dezenfekte etmeleri zorunludur.
  • Kurumumuz aday öğrencilere maske ve dezenfektan sağlayacaktır. Lakin öğrencilerin sınav binasına girerlerken maske takmaları gerekmektedir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ