canlı destek
Türkçe Yeterlik (Muafiyet) Sınavı (23 Eylül 2021) Duyurusu

TDAE-Türkçe Öğretim Birimin tarafından düzenlenen, başarılı olan adayların C1 düzeyine denk yeterlik belgesi sahibi olacağı Türkçe Yeterlik (muafiyet) sınavının tarih, saat ve yeri aşağıda belirtilmiştir.

Sınav tarihi ve saati:

23 Eylül 2021 Perşembe, saat 10.00

 

Sınav yeri:

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü derslikleri

 

Sınava başvurusu için adayların pasaportlarını ve aşağıda belirtilen hesap numarasına 480 TL sınav ücreti yatırıldığını gösteren banka dekontunu, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğine (ilgili kişiler Hale Deniz veya Gözde Vardar) iletmelidirler.

Çevirimiçi (online) başvuru için tobir@mail.ege.edu.tr adresine adayların kişisel bilgilerini içeren pasaport sayfalarının görüntüsünü ve banka dekontunu göndermelidirler. (Çevirimiçi/online süreç sadece başvuru içindir. Sınavlar dersliklerde, yüz yüze yapılmaktadır.)

Yüz yüze başvurularda başvuru esnasında, çevirimiçi (online) başvurularda sınavdan önce adayların Sınav Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Çevrimiçi (online) başvuru yapanların belge teyidi bu esnada yapılacağından adayların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve sınavdan en geç yarım saat önce (saat 09:30'da) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğinde bulunmaları gerekmektedir.   

 

Hesap Adı: Ege Üniversitesi Rektörlüğü DSS

IBAN: TR63 0001 0014 4607 2168 9350 56

 

Açıklamalar

  • Adayların HES kodu almış olmaları,
  • Sınavlara maske ile gelmeleri,
  • Sınav salonlarına girişlerinde ellerini dezenfekte etmeleri zorunludur.
  • Kurumumuz aday öğrencilere maske ve dezenfektan sağlayacaktır. Lakin öğrencilerin sınav binasına girerlerken maske takmaları gerekmektedir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ