EGE ÜNİVERSİTESİ

Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü

Güncel

Haberler

DAHA FAZLA


‹
Tuna'dan Altaylara Türk Masalları Tarihçesi ve İşlevler...

Enstitümüz bünyesinde düzenlenen "Tuna'dan Altaylara Türk Masalları Tarihçesi ve İşlevleri" başlıklı konferans, Yücel FEYZİOĞLU'nun konuşmalar devamı..
Nevruz Çoşkuyla Kutlandı (2019)

EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen etkinliğ devamı..
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı ...

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor; 18 Mart Şehitleri Anma gü devamı..
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması (2019)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz.
Sosyal Sorumluluk Projesi: Hayallere Açılan Kapı: Masal...

Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü TÖMER'de Türkçe öğretimi gören uluslararası öğrencilerden oluşturulan bir grupla yapılan "Hayallere devamı..
Uluslararası Hukuk Açısından Yunanistan ile İlgili Mese...

Enstitümüz bünyesinde düzenlenen "Uluslararası Hukuk Açısından Yunanistan ile İlgili Meselelerimiz Üzerine Bir Değerlendirme" başlıklı konferans, Dr. devamı..
Uluslararası Hukuk Açısından Yunanistan ile İlgili Mese...

Enstitümüz tarafından düzenlenecek olan, Dr. Öğr. Üyesi Turgay CİN'in "Uluslararası Hukuk Açısından Yunanistan İle İlgili Meselelerimiz Üzerine Bir Değ devamı..
Türk Dünyası İncelemeleri Dergisi 18/2 Yayımlandı

Enstitümüzün bilimsel yayını olan Türk Dünyası İncelemeleri Dergisi'nin 18/2 sayısı çıkmıştır. Bu sayıya bilimsel çalışmalarıyla katkı yapan değerli araşt devamı..
Yeni Yıl Kutlaması (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak bilim dünyasının, ülkemizin ve bütün insanlığın yeni yılını kutlar; 2019 yılının huz devamı..
Kazak Halk Edebiyatı Ürünlerinde Oğuz Tarihinin Meselel...

Gumilyev Avrasya Millî Üniversitesi, Arkeoloji ve Etnoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cambıl ARTIKBAYEV'in konuşmalarını yaptığı "Kazak Halk Edebiya devamı..
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri borçlu olduğumuz öğretmenlerimiz devamı..
Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum Paneli Gerçekleştiri...

Enstitümüz bünyesinde düzenlenen "Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum" konulu panelimiz, Prof. Dr. Fikret TÜRKMEN, Prof. Dr. Hasan M devamı..
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak İstiklâl Savaşı'nın başkomutanı, Cumhuriyet'in banisi Mustafa Kemal Atatürk'ü devamı..
Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum Paneli Duyurusu

Enstitümüz tarafından düzenlenecek olan "Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum" konulu panelimizi onurlandırmanızı dileriz.
Sayın Rektörümüz Uluslararası ve Lisansüstü Öğrencileri...

Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK olmak üzere çok sayıda katılımcının teşrifleriyle gerçekleştirilen etkinliğimizde, hem uluslararası öğrencilerim devamı..
›