EGE UNIVERSITY

Institute of Turkish World Studies

News

MORE


‹
Türk Dünyası İncelemeleri Dergisi 18/2 Yayımlandı

Enstitümüzün bilimsel yayını olan Türk Dünyası İncelemeleri Dergisi'nin 18/2 sayısı çıkmıştır. Bu sayıya bilimsel çalışmalarıyla katkı yapan değerli araşt more..
Yeni Yıl Kutlaması (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak bilim dünyasının, ülkemizin ve bütün insanlığın yeni yılını kutlar; 2019 yılının huz more..
Kazak Halk Edebiyatı Ürünlerinde Oğuz Tarihinin Meselel...

Gumilyev Avrasya Millî Üniversitesi, Arkeoloji ve Etnoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cambıl ARTIKBAYEV'in konuşmalarını yaptığı "Kazak Halk Edebiya more..
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri borçlu olduğumuz öğretmenlerimiz more..
Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum Paneli Gerçekleştiri...

Enstitümüz bünyesinde düzenlenen "Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum" konulu panelimiz, Prof. Dr. Fikret TÜRKMEN, Prof. Dr. Hasan M more..
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak İstiklâl Savaşı'nın başkomutanı, Cumhuriyet'in banisi Mustafa Kemal Atatürk'ü more..
Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum Paneli Duyurusu

Enstitümüz tarafından düzenlenecek olan "Atatürk'ü Anlamak Üzerine Üç Yorum" konulu panelimizi onurlandırmanızı dileriz.
Sayın Rektörümüz Uluslararası ve Lisansüstü Öğrencileri...

Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK olmak üzere çok sayıda katılımcının teşrifleriyle gerçekleştirilen etkinliğimizde, hem uluslararası öğrencilerim more..
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor; şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.
Bir Bilgelik Durağı: Cengiz AYTMATOV Paneli Gerçekleşti...

Enstitümüz bünyesinde düzenlenen "Bir Bilgelik Durağı: Cengiz AYTMATOV" konulu panelimiz, üniversitemiz öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Ali EROL'un ba more..
Prof. Dr. Osman Fikri SERTKAYA "Türkoloji Nedir? - Ne D...

Prof. Dr. Osman Fikri SERTKAYA'nın konuşmalarını yaptığı "Türkoloji Nedir? - Ne Değildir?" başlıklı konferans, başta Rektör yardımcımız Prof. Dr. Mehmet ERSAN ve çok more..
Bir Bilgelik Durağı: Cengiz AYTMATOV Paneli Duyurusu

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü'nün düzenlediği "Bir Bilgelik Durağı: Cengiz AYTMATOV" konulu panele katılımlarınızı dileriz. more..
EÜ TDAE 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Programı D...

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü'nün düzenlediği "2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Programı" bünyesinde ge more..
9 Eylül İzmir'in Kurtuluşunun Yıl Dönümü Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak İzmir'in kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor; şehit ve gazilerimizi şükr more..
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı (2018)

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ailesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.
›

News


Activities and Announcements


Acil Duyurular
Fulbright BurslarıLinks